Ogłoszenie - Nabór wniosków o wsparcie w ramach nowego programu pomocowego PFRON (2)


Trwa nabór wniosków o wsparcie w ramach nowego programu pomocowego PFRON. Jest on skierowany do osób, które z powodu epidemii i zawieszenia działalności placówek zajmujących się rehabilitacją zawodową i społeczną, utraciły możliwość korzystania z prowadzonych przez nie zajęć. 

Wsparcie polega na przekazywaniu miesięcznego świadczenia w stałej wysokości 500 zł przez okres 3 miesięcy, licząc od marca 2020.

Aby je otrzymać, należy wypełnić wniosek, w którym należy wskazać konkretny ośrodek (w naszym przypadku: Środowiskowy Dom Samopomocy w Łomży, ul. M. Skłodowskiej- Curie 5, 18-400 Łomża), którego działalność została zawieszona w związku z zagrożeniem epidemicznym, uniemożliwiając podopiecznym korzystanie z usług placówki.

Wnioski można składać do 4 września 2020 r. przez System Obsługi Wsparcia - sow.pfron.org.pl – na stronie internetowej Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych

W imieniu osób  ubezwłasnowolnionych częściowo lub całkowicie z wnioskiem mogą wystąpić opiekunowie prawni tych osób. Wsparcie mogą również uzyskać osoby, których niepełnosprawność potwierdzona została orzeczeniem  wydanym przez lekarza orzecznika ZUS.

W przypadku pozytywnej decyzji jednostki samorządu, wypłata świadczenia następuje na rachunek bankowy wskazany we wniosku.

W przypadku  niejasności, problemów z dostępem do formularza wniosku lub trudności  z wypełnieniem wniosku  prosimy o kontakt telefoniczny z ŚDS. 

Ważne!

Możliwość złożenia wniosku w systemie SOW mają również osoby, które nie posiadają profilu zaufanego lub podpisu elektronicznego, wystarczy założyć konto w systemie.

Dzięki SOW możliwe jest załatwienie sprawy bez wychodzenia z domu na każdym jej etapie:

  • wypełnienie i złożenie wniosku,
  • dokonanie ewentualnych uzupełnień,
  • uzyskanie informacji o przyznaniu dofinansowania.

Korzystając z bezpłatnego systemu SOW, można złożyć elektroniczny wniosek przez Internet również w dzień wolny od pracy, przez 24 godziny na dobę i 365 dni w roku, nawet jeśli urząd pracuje tylko zdalnie.

Dane placówki:
Środowiskowy Dom Samopomocy w Łomży
ul. M. Skłodowskiej-Curie 5
18-400 Łomża
tel.: 86 216 98 05
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Przydatne linki:

SYSTEM OBSŁUGI WSPARCIA:

https://sow.pfron.org.pl/logowanie

INFORMACJE

https://www.pfron.org.pl/o-funduszu/programy-i-zadania-pfron/programy-i-zadania-real/pomoc-osobom-niepelnosprawnym-poszkodowanym-w-wyniku-zywiolu-lub-sytuacji-kryzysowych-wywolanych-chorobami-zakaznymi/kto-moze-otrzymac-wsparcie-finansowe-pfron-dla-uczestnikow-zawieszonych-zajec-rehabilitacyjnych-i-aktywizacyjnych/


Drukuj  

Powiązane