Aktualności

Śniadanie wielkanocne

Śniadanie wielkanocne

5 kwietnia w Naszym Domu odbyło się wyjątkowe spotkanie wielkanocne, które wpisało się w wieloletnią tradycję Ośrodka. Uroczystość rozpoczęła się od wspólnej modlitwy oraz wysłuchania fragmentu pisma świętego, co stanowiło dla nas okazję do  zatrzymania się i refleksji nad sensem świąt.

Świętujemy urodziny i imieniny!

Świętujemy urodziny i imieniny!


 W okresie zimowym świętowaliśmy imieniny i urodziny naszych podopiecznych. Była to okazja, aby okazać naszym podopiecznym, jak bardzo są ważni i doceniani. Na imprezie nie zabrakło głośnych sto lat, prezentów, słodkości na stole i świetnej rodzinnej atmosfery.

Marsz kolorowych skarpet

Marsz kolorowych skarpet


21 marca obchodzony jest Światowy Dzień Zespołu Downa. Data obchodów święta przypadająca na pierwszy dzień wiosny nie jest przypadkowa - nawiązuje do obecności u osób z zespołem Downa dodatkowego, trzeciego chromosomu w 21. parze chromosomów.

Obchody Dnia Mężczyzn

Obchody Dnia Mężczyzn


Dzień Mężczyzn ma na celu podkreślenie znaczenia męskiej roli w dzisiejszym świecie. To ważne święto, które powinno przypominać nam o roli, jaką odgrywają mężczyźni w naszym życiu oraz o ich potrzebach i oczekiwaniach. To także okazja do refleksji nad tym, jakie wyzwania stoją przed mężczyznami w dzisiejszym świecie. Ważne jest, aby pamiętać, że mężczyźni również potrzebują wsparcia, zrozumienia i akceptacji, a ich problemy, także wymagają naszej uwagi i pomocy.

Świętujemy Dzień Kobiet

Świętujemy Dzień Kobiet

8 marca jest okazją do docenienia i uhonorowania kobiet za ich osiągnięcia i wkład w społeczeństwo. Kobiety odgrywają ogromną rolę w naszym życiu, są symbolem piękna, siły, wytrwałości i odwagi. Wiele z nich pokonuje trudności, by osiągnąć swoje cele i marzenia. Dlatego też należy podkreślić ich zalety i wartości, takie jak: empatia, wrażliwość, odpowiedzialność, zaradność, inteligencja, kreatywność, pracowitość, wytrwałość, odwaga i wiele innych.

Tydzień kultury japońskiej

Tydzień kultury japońskiej

Od karate po sushi, od karaoke po pokemony, od anime po origami. Kultura japońska stała się częścią kultury międzynarodowej. W celu jej poznania wybraliśmy się w podróż po Kraju Kwitnącej Wiśni  w ramach  obchodów tygodnia kultury świata.

Bal karnawałowy

Bal karnawałowy


21  lutego  zostaliśmy zaproszeni na bal karnawałowy zorganizowany przez zaprzyjaźniony Dom Pomocy Społecznej w Łomży.  Świecąca kula, dekoracje kolorowymi balonami i serpentyny robiły wrażenie oraz zachęcały do zabawy.

Walentynki 2023

Walentynki 2023


14 lutego to wyjątkowy dzień dla wielu osób. Walentynki to czas wyznawania miłości, sympatii, jak i przyjaźni. W tegoroczne święto zakochanych odwiedziły nas dziewczyny z Domu Pomocy Społecznej.

Świąteczny występ Senior+

Świąteczny występ Senior+


We wtorek 31 stycznia nasz Ośrodek odwiedzili seniorzy z Domu Senior+, którzy zaśpiewali dla nas najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki.