Aktualności

Playback Show w Lipniaku

Playback Show w Lipniaku


W dniu 9 września nasz ośrodek wziął udział w koncercie "Playback show" w ramach "Festynu schizofrenia - Otwórzcie drzwi" organizowanego przez ŚDS w Lipniaku. Wystąpiliśmy jako ABBA w piosence "Mamma mia" prezentując kolorowe stroje i wymyślony przez nas ruch sceniczny.

Wakacje w Giżycku

Wakacje w Giżycku


24 sierpnia w upalny poranek wybraliśmy się na wycieczkę do Żeglarskiej Stolicy Polski -  Giżycka. W programie mieliśmy rejs  statkiem po jeziorach Niegocin, Kisajno i Tajty, podczas którego mogliśmy podziwiać niepowtarzalne widoki.

To i owo na sportowo 2022

To i owo na sportowo 2022


9 czerwca 2022 roku po raz kolejny zorganizowaliśmy spotkanie integracyjne „To i owo na sportowo” Pogoda i goście dopisali. W spotkaniu wzięły udział 4 drużyny z Łomży: Zespół Szkół Specjalnych, Warsztaty Terapii Zajęciowej, Środowiskowy Dom Samopomocy i Dom Pomocy Społecznej.

Ósemkowe potyczki

Ósemkowe potyczki


8 czerwca 2022 r. w Sali Gimnastycznej ZSS w Łomży odbył się Turniej Tenisa Stołowego Osób Niepełnosprawnych "Ósemkowe potyczki". Honorowym patronatem turniej objął Prezydent miasta Łomża.

Wycieczka do Białowieży

Wycieczka do Białowieży


24 maja udaliśmy na wycieczkę do rezerwatu przyrody w Białowieży. Zobaczyliśmy min. żubry, tarpany, rysie, wilki, sarny i łosie. Potężne sosny, świerki, oraz buki również wzbudziły nasz podziw.

 Łomżyński Dzień Osób z Niepełnosprawnością

Łomżyński Dzień Osób z Niepełnosprawnością


Dzięki uprzejmości Prezydenta Miasta pana Mariusza Chrzanowskiego 20  maja mogliśmy zaprezentować swoją twórczość i umiejętności w parku im. Jana Pawła II z okazji Łomżyńskiego Dnia Osób z Niepełnosprawnością.

Tydzień egipski

Tydzień egipski


W dniach 16-20 maja obchodziliśmy w naszym Domu tydzień kultury egipskiej. Podczas tego okresu poznaliśmy najciekawsze miejsca,  znanych ludzi, zwyczaje, kuchnię, sport, muzykę i taniec charakterystyczne dla Egiptu.

XV Integracyjny Turniej Sportowy „Zdrowo i Wesoło”

XV Integracyjny Turniej Sportowy „Zdrowo i Wesoło”


11 maja wzięliśmy udział w XV Integracyjnym Turnieju Sportowym „Zdrowo i Wesoło” zorganizowanym przez Dom Pomocy Społecznej w Łomży.

We Love Chopin

We Love Chopin

W ramach rozwijania wrażliwości kulturalnej i artystycznej, 27 kwietnia zorganizowaliśmy wyjazd do  Opery i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku, na spektakl baletowy "We love Chopin".