Aktualności

Tydzień Kultury Szwedzkiej

Tydzień Kultury Szwedzkiej


W dniach 5-9 lutego w Środowiskowym Domu Samopomocy odbyły się wyjątkowe obchody Tygodnia Kultury Szwedzkiej, które przeniosły uczestników w fascynujący świat tego skandynawskiego kraju. W ciągu kilku dni pełnych zabawy, radości i nauki  wszyscy mieli okazję zgłębić tajemnice i bogactwa szwedzkiej kultury. 

Tłusty Czwartek

Tłusty Czwartek


W tłusty czwartek z uśmiechem na twarzy i słodką niespodzianką przybył do nas Prezydent Miasta Łomża -  Pan Mariusz Chrzanowski. Gdy wkroczył do sali, został powitany gromkimi brawami. Rozdawał pączki z lokalnej cukierni i serdeczne uściski dłoni. Dziękujemy za tak miłą i przyszną niespodziankę.

Koncert Kolęd i Pastorałek

Koncert Kolęd i Pastorałek


19 stycznia gościliśmy seniorów z Domu Senior+, którzy przynieśli ze sobą najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki. Dźwięki tradycyjnych pieśni budziły wspomnienia i wypełniły serca wszystkich obecnych ciepłem świątecznego czasu, tworząc magiczną atmosferę.

X Przegląd Małych Form Teatralnych w Białymstoku.

X Przegląd Małych Form Teatralnych w Białymstoku.


Karnawał lat 90,  różowe babie i błyszczący look – taka była propozycja podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy z Łomży na X Przeglądzie Małych Form Teatralnych w Białymstoku. Nasz zespół rozpoczął swój występ układem tanecznym do hitów z tamtych czasów, w tym niezapomnianej piosenki "Barbie Girl" oraz przeboju "Mam Ten Look".

Spektakl „Magiczny Sklep"

Spektakl „Magiczny Sklep"


W ramach rozwijania wrażliwości kulturalnej i artystycznej, 10 stycznia  zorganizowaliśmy wyjście do  Teatr Lalki i Aktora w Łomży, na spektakl „Magiczny Sklep". To  poetycka opowieść, która przenosi nas w świat iluzji, fantazji i wyobraźni. Jest jednocześnie podróżą dorosłego człowieka Clowna - Aktora w świat retrospekcji, dzieciństwa, sentymentalnych przedmiotów, marzeń sennych. Spektakl łączy w sobie teatralną baśń, sztukę iluzji, teatr formy.

Pożegnanie Pani Ani

Pożegnanie Pani Ani

29 grudnia 2023 roku, z głębokim smutkiem pożegnaliśmy naszą cenioną Panią Anię, która po wielu latach pracy  postanowiła odejść na zasłużoną emeryturę. Dziękujemy za wspólne niezapomniane chwile. Za Pani serce, troskę oraz dbałość o nas i nasze potrzeby.

Wyróżnienie w XXI edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego

Wyróżnienie w XXI edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego


Z radością pragniemy podzielić się wspaniałymi wieściami dotyczącymi udziału naszej placówki w XXI edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Sztuka Osób Niepełnosprawnych” pn. „Życie jest podróżą”. Jest nam niezmiernie miło ogłosić, że nasz wysiłek został uznany, a praca Karoliny o tytule „Podróż” została wyróżniona w kategorii malarstwo.

Spotkanie Wigilijne 2023

Spotkanie Wigilijne 2023


15 grudnia zorganizowaliśmy w  Hali Kultury  spotkanie wigilijne połączone z Koncertem  Kolęd i Pastorałek.  W wydarzeniu wzięli udział podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy razem ze swoimi najbliższymi, ksiądz proboszcz parafii katedralnej, przedstawiciele władz samorządowych oraz dyrektorzy innych placówek pomocy społecznej z Łomży.

Świętujemy Mikołajki

Świętujemy Mikołajki


6 grudnia w Środowiskowym Domu Samopomocy zrobiło się świątecznie i wesoło. Uczestnicy mieli okazję wspólnie świętować "Mikołajki".  W rodzinnej atmosferze spędziliśmy razem czas przy kawie i poczęstunku, delektując się dobrą zabawą i wzajemnym towarzystwem. Przy nastrojowej muzyce dekrowaliśmy pierniki.  Były nawet słodkie upominki które sprawiły, że ten dzień stał się jeszcze bardziej wyjątkowy.